Przygasłe oblicze boga Dagobert.  Tom 1. W poszumie dębów

Przygasłe oblicze boga Dagobert. Tom 1. W poszumie dębów

Jan Izydor Korzeniowski

Historyczna powieść przygodowa o losach wojów Dobromira i Radomira - dzielnych rycerzy z czasów panowania Mieszka I z bohaterstwem, krwią, miłością, intrygą i zdradą oraz wielką polityką w tle.

Więcej szczegółów

Wydawnictwo:
haveanicEbook.pl

Zabezpieczenie:
znak wodny

Formaty:
Mobi ePub PDF

Nasza cena:

29,90 zł

Inni ocenili na:
Twoja ocena:
Imię:
E-mail:
Temat:
Treść:
  Dodaj opinie
Fabuła toczy się w czasie panowania Mieszka I, kiedy to Polska przystępuje do wspólnoty europejskiej przez przyjęcie chrześcijaństwa. Opowiada o losach Dobromira i Radomira, dzielnych synów Budziwoja, dowódcy grodu. Wojowie stawiają opór najeźdźcom zza granic, którzy pod pozorem krzewienia nowej wiary najeżdżają ziemie ludów słowińskich zabijając, rabując i niszcząc świątynie i sioła. Napadów dokonują bandy organizowane w marchii bezwzględnego i podstępnego Gerona. Szczepy słowiańskie mają wielu swoich bogów. Trwają wojny i spory między plemionami, który bóg jest silniejszy. Taka sytuacja nie sprzyja zjednoczeniu plemion w jedno państwo. Widzą to kniaziowie Mieszko i jego młodszy brat Czcibor, dążący do zjednoczenie Słowian w jeden organizm państwowy. Okazuje się, że wspólny znak Orła Białego nie jest wystarczający. Trzeba mieć wspólną, jedną religię. Czcibor, a z nim Radomir i Dobromir, toczą ciężkie boje w imię obrony swoich ziem. Młodym wojom towarzyszą piękne dziewczyny, Miłka i Sława, z których jedna zostaje uprowadzona. Jak zakończy się wątek miłosny, czy młodzi rycerze zdołają wykonać rozkazy Mieszka I i odszukać piękną kobietę? Odpowiedzi na pytania znajdziecie w I części powieści.

                                                                                                                                              
Fragment książki Przygasłe oblicze boga Dagobert.  Tom 1. W poszumie dębów

Wolnym krokiem wyszedł z kościoła biskup Albert. Stanął, skinął głową na kantorów, aby zamilkli, zrobił znak krzyża i rzekł po łacinie:
- Oto grzesznik, któremu po latach miłosierny Bóg przywrócił wzrok i dał jak ślepcowi łaskę widzenia światłości, jaką jest Słowo Boże! Przyjmując Chrzest Święty poddał się w opiekę Kościołowi chrześcijańskiemu, wyrzekając się szatana i pogaństwa, uznał władzę Jego Świątobliwości Jana Trzynastego…
Biskup Albert przerwał na chwilę i odwracając się w stronę bramy, mówił dalej.
- Oto władca wszelkich ziem i ludów: Polan, Mazowszan, Lędzian, Dziadoszan, Pomorzan, Wiślan, Ślęzan, Połabian, Opolan, Golęszyc, Trzebowian, Bobrzan, Łużyczan, Obodrzyc, Pomorzan, Rzeczan, Pyrzyczan, Gorlan, Lubuszan, Grodów Czerwińskich, etc, etc...wielki książę, Dagobert...
Kapłan pochylił nieco głowę spoglądając na otwór drzwiowy kamiennego kościoła. Po chwili wyszedł z niego Mieszko przystrojony w biało-czerwone szaty połyskujące srebrem i złotem!

                                                                                                                                               
Przygasłe oblicze boga Dagobert. Tom 1. W poszumie dębów, Jan Izydor Korzeniowski 1.02M
Przygasłe oblicze boga Dagobert. Tom 1. W poszumie dębów, Jan Izydor Korzeniowski 401.54k
Przygasłe oblicze boga Dagobert. Tom 1. W poszumie dębów, Jan Izydor Korzeniowski 415.54k

6 Inne produkty w tej samej kategorii:

Promocje

Aktualnie brak promocji.